NGT
[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Noże i scyzoryki (/thread-682.html)



RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - JAZZ - 15-02-2006

Cieszę się :-)




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Elemelek - 15-02-2006

:-)

-------------------------------------------
Groźna banda misia panda grasuje.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Bren - 17-02-2006

Ja dzisaj do swojego Victorinoxa dokupiłem za 5zł śrubokręt okularowy, taki który na czas transportu wkręca się w korkociąg.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - harry - 18-02-2006

Tak, ten mini srubokręt to fantastyczna sprawa, nie tylko do okularów.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Bren - 18-02-2006

W bardziej rozbudowanych modelach jest odrazu, ja musiałem go dokupić. Fajnie się wpasowuje.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - JAZZ - 21-02-2006

Zastanawiam się nad granicą dokładania różnych bajerów do scyzoryków,czy nie jest przesadą aby scyzoryk miał kilkadziesąt funkcji? Czy jest on praktyczny i poręczny w użytkowaniu? Moim zdaniem Soldier czy np. Nomad....no i Wenger o którym marzy Chróściel zupełnie wystarczy!!!




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - łowca jeleni - 21-02-2006

sam mam Nomada- duże ostrze, otwieracz do konserw, wykałaczka-to tyle ile potrzbuję-reszta: śrubokręty, piłki, pilniczki i inne bajery-myślę że zbyteczna-nie chodzi o to co może się przydać -a o to co jest niezbędne/potrzebne.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Fear_Marine - 27-02-2006

Ja jak wybieram sie na jakis oboz albo gdzies w extremalne warunki biore ze soba mojego ''razorka'' firmy NIETO model 440c XD too sie nazywa kosa... :)
-------------------------------------------
Fear_Marine




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Gaweł - 28-02-2006

Mam kłopot z jednym nożem, który nie daje się naostrzyć ostrzałką ceramiczna o średniej gradacji. Ten nóż, zakupiony w Camusie, był tępy od samego początku. Czy jest jakiś sposób na takie uparte bydle?




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Akme - 28-02-2006

Gawel... potraktuj go diamentem!

IMHO powinna jednak wystarczyc ostrzalka cermiczna, bo szczerze mowiac, nie podejrzewam, ze noz kupiony w campusie jest z jakiejs wyjatkowo dobrej i twardej stali. To raczej kwestia kata ostrzenia krawedzi tnacej...
Po prostu ostrzysz pod zlym katem. Prostym sposobem na sprawdzenie pod jakim katem ostrzysz, jest zaznaczenie samej krawedzi tnacej jakims markerem - bedziesz wtedy dokladnie widzial skad zbierana jest stal.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Gaweł - 28-02-2006

~Akme >> Dzięki!!! Ten pomysł z markerem okazał się doskonały. Nóż jest ostry.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Akme - 28-02-2006

No to sie ciesze... noz powinien byc ostry ;)))




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - kakato - 28-02-2006

nastepnym razem do ostrzenia weź najpierw miekką ostrzałkę, a po wyprofilowaniu kąta twardą, w ten sposób nóź bedzie ostrzejszy i dłużej zachowa swoje właściwości, ponoć najlepszy kąt ostrzenia to około 30 stopni
-------------------------------------------
gg5838058; le-ch@o2.pl




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Akme - 28-02-2006

Ja zaczynam ostrzalka gruboziarnista a koncze na mialkiej - nie ma to jak krawedz tnaca polerowana na lustro ;)
A co do kata to preferuje 40 stopni (po 20 na strone) - krawedz jest grubsza a zatem mocniejsza...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Elemelek - 04-03-2006

ja dzisiaj wszystkie noże w domu wyostrzałem na brzytwę :-)

-------------------------------------------
Groźna banda misia panda grasuje.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - zwykły - 07-03-2006

co powiecie o nozu crkt model hamound cruiser bo niezle się prezentuje




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - suchy - 07-03-2006

Czy może ktoś z fachowców od ostrzenia noży może poradzić zakup przyzwoitej ostrzałki ? Będzie używana do ostrzenia któregoś z dużych Victorinoxów z blokadą ostrza (decyzja jeszcze nie zapadła którego) i pewnie wszystkich noży wykorzystywanych w domu...
Coś małego, poręcznego i pewnego. W cenie również prostota ostrzenia - nie zamierzam tego zbytnio celebrować :)
Tak na oko najbardziej przypadły mi do gustu: Gerbera osełka ceramiczna dwustronna za 29 zł lub taka sama diamentowa za 39 zł. Czy są one coś warte ? Czy warto dopłacać te 10 zł do diamentowej ?
Zapodaje link do diamentowej.
Aha - Lansky Mini wydaje się delikatna bardzo...
Pozdro







RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - erwinw - 07-03-2006

ja mam właśnie tą lansky mini, z linku, i najczęściej ostrzę nią victorinoxa forestera, jest delikatna??? w jakim sensie? nie nadaje sie ona do ostrzenia mocno stępionych ostrzy, ale jest tak mała, że zawsze można ją mieć ze sobą i nóż podostrzyć, a ostrzenie jest banalne, najprostszy sposób to po prostu przeciągać ostrze przez tę mniejszą szczelinę, po kilku/kilkudziesięciu pociagnięciach forester goli włosy na przedramieniu

w opisie jest napisane ''dwoma kątami ostrzenia Fine i Coarse.'', i chciałbym aby ten, kto to napisał, pokazał mi ten drugi kąt, pod którym mozna na niej ostrzyć nóż




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - zwykły - 08-03-2006

co powiecie o nozu crkt model hamound cruiser bo niezle się prezentuje
hcę go kupić i proszę o radę




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - JAZZ - 09-03-2006

>>>zwykły
Stal bardzo dobra,okładki też,blokada ok....jezeli masz tyle kasy i Ci się ten nóż podoba,to czemu nie!?
Czy o ten nóż Ci chodzi(link)?