NGT
[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Noże i scyzoryki (/thread-682.html)



RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - krystian - 20-02-2007

a czy można ufać że Wave czy Charge ma naprawde ostry nóż, który nie stępi się od ostrzenia byle patyka?




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Farulf - 21-02-2007

Żeby nóż był naprawdę ostry, trzeba go regularnie ostrzyć - każdy nóż się tępi i zaniedbany, na pewno nie będzie ciął tak dobrze, jak by mógł.
Wave ma ostrze z całkiem przyzwoitej stali jak na tool (na pewno lepszej niż większość ''okazji'' na alledrogo), ale jeśli masz co do tego wątpliwości to zawsze możesz wybrać Charge'a z ostrzem ze stali 154CM jeszcze kilka lat temu uważanej za najlepszą stal nierdzewną na noże, albo, jeśli i to Ci nie wystarczy, nowego Charge TTi z ostrzem z CPM S30V, która obecnie ma podobną opinię.
Tylko nie zapominaj, że nóż który wolniej się tępi, trudniej też się ostrzy.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - DI - 21-02-2007

Wiecie co, myślałem że Wave jest ciut lżejszy. Mam też Vika 110mm Herkulesa i jest dużo lżejszy (180g.) Ale maszyna z Wave jest nieziemska! Póki co szukam do niego krzyżakowego bita.

Pozdrawiam,
zadowolony DI :)





RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - demon - 21-02-2007

Póki co szukam do niego krzyżakowego bita. ???

Jak to nie ma ??? Musi być ! W Wave jest jeden bit w komplecie ! Z jednej strony ma końcówkę płaską a z drugiej krzyżak właśnie. Może nie wyjąłeś swojego jedynego bita i nie sprawdziłeś co jest z drugiej strony ?


-------------------------------------------
...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - demon - 21-02-2007

Musisz mieć coś takiego w komplecie:

http://img367.imageshack.us/my.php?image=bitbm8.jpg
-------------------------------------------
...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - demon - 21-02-2007

Wracając do dyskusji o stali.

Tul (świadome spolszczenie) to nie nóż. Raczej nożyk. Powiedzmy coś w rodzaju scyzoryka. tnie się nim niejako ''od przypadku do przypadku'' - ostrze nie musi moim zdaniem mieć jakiś kosmicznych parametrów - tym bardziej, że jak zauważył Farulf im wolniej się tępi - tym wolniej ( i trudniej ) się ostrzy. Stal w Leathermanach uważam za wystarczającą. Chociaż przyznam, że mam coś co się nazywa LM TOOL ( wygląda jak LM PST - ale oznaczony jest inaczej ) który stępił mi się ''od leżenia w szufladzie'' ale to raczej feler tego konkretnego egzemplaża. Fabrycznie miał trochę ''zawinięty'' czubek ostrza.
-------------------------------------------
...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - krystian - 22-02-2007

To z jakiej stali zrobione są scyzoryki Victorinox'u?
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - atanor - 22-02-2007

taaaaaaaa




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dzik - 22-02-2007

Krystian ze stali 440c




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - demon - 22-02-2007

To z jakiej stali zrobione są scyzoryki Victorinox'u?

odp: Ze stali w miarę dobrej i nierdzewnej. Producent się nie chwali, ale ''mówi się'' o 440A lub 440C.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - łowca jeleni - 22-02-2007

stal jest lipna-miękka i się często tępi -ale ogólnie może być , choc w teren na dłużej trzeba brac ostrzałkę.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - krystian - 22-02-2007

Czy jakiś Multi ma Marszpikiel?
To wygląda jak taki żelazny stożek z okrągłą końcówką. Coś jak duża stalowa wykałaczka która raczej w zębach się nie zmieści:)
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - demon - 22-02-2007

Krystian - wiem jak TO wygląda ;-)
Nie, żaden nie ma, Gerber Demolition Explosive Technician ma podobny kolec - do czegoś tam potrzebny saperom. Osadzania spłonek w mat. wybuchowym ? Ale popierwsze to Gerber - niebyt lubię, a podrugie - po cholerę Ci marszpikiel - masz przecież kombinerkiw m-tulu ! Rozwiązują szybciej i wygodniej. Uspokajam - lin nie niszczą.

gerber Demo. : http://www.1sks.com/store/gerber-demolition-explosive-technician-multi-plier-600.html
-------------------------------------------
...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - krystian - 22-02-2007

heh
marszpikiel przydaje się przy rozplątywaniu węzłów na linach.


jestem wodniakiem:D


-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - krystian - 22-02-2007

oh sory nie doczytałem do końca twojego postu:)


-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - DI - 27-02-2007

No, po kilku dniach zabawy Wavem mam pewne spostrzeżenia.
I tak np. wydaje mi się, że piła w Vicu lepiej tnie niż u Leathermana. Tak samo nożyczki w Vicu są jakby ostrzejsze.
W Vicu piła ma ząbki proste i dlatego nie trzeba się tak z nią szarpać, tnie płynnie. Przy Wavie są pod kątem i tnąc trzeba urzyć więcej sił.
Ale za to blokady Wave ma zarąbiste !!!
Wogóle jest zarąbisty :)
To tak po krótce.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Krystian - 27-02-2007

Baw się dobrze.
Jak będę miał nadmiar gotówki to też sobie kupie jakiś multi bo to jednak czysta dobroć.
-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Krystian - 27-02-2007

http://www.allegro.pl/item170016510_multitool_narzedzie_uniwersalne_za_19_90.html

a co wy na to. Zamiast wydawać 250 zł nie lepiej wydać 20? Różnica pewnie będzie ale czy aż 15 krotna?

Trzeba się zastanowić
-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Crimson - 28-02-2007

Krystian - a jest jakas roznica miedzy kurtka za 20 zl a taka za 500 zl? A z butami? Pewnie jakas tam jest, ale czy az taka, zeby tyle wydawac?




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Krystian - 28-02-2007

Chyba się nie zrozumieliśmy. O tym przecież mówię

Nie wiem czy dużo osób odczuło by 10krotną różnicę w tym sprzęcie gdybym powiedział ci że oba kosztowały 200 zł. Oczywiście nie mogę być pewien tego Tulla póki go nie zobaczę i nie poczuję w ręce - ale tull to tull.

Między jednym a drugim jest przecież 200 złotych przebitki. I jeden i drugi służy do tego samego i ma podobne funkcje. Jedyna różnica w nich to może być jakość wykonania i rodzaj stali - jeśli nie liczyć logo firmy...

Czy naprawdę chcecie tak przepłacać. Zastanówcie się.


Crismon - jednak porównanie nie jest zbyt trafne. Dobra kurtka czy buty to podstawa. Słabe buty szybko się rozlecą dlatego akurat w nie można troszkę zainwestować.

-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)