NGT
[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Noże i scyzoryki (/thread-682.html)



RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 14-12-2008

looki zapytaj na www.knives.pl powiedzą tobie gdzie kupic ,ale wcześniej zobacz na bazarek na tej stronie




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Doczu - 14-12-2008

ooo widzę, że tu poruszono nazwę SOG A jak oceniacie multitoole tej firmy ?
Własnie jestem na kupnie i waham się pomiędzy Leatherman Wave (na 99% jego wezmę), jakimś Swiss Tool no i własnie w jednym z katowickich sklepów militarnych widziałem toole własnie SOG'a. Wyglądają interesująco.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - -PITdoggy- - 14-12-2008

Bardziej ufałbym w tym przypadku firmie LM. Ewentualnie cięższemu victorinoxowi. W dlaszej kolejności firmom takim jak SOG czy gerber. Ale to moje subiektywne odczucie.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - ottsego (piere) - 14-12-2008

sogi są równie pancerne jak swisstoole , LM w tym przypadku zwłaszcza wave to najdelikatniejsze narzędzie z wymienionych... ;)
sam używam swisstoola i to naprawdę twardy skurczybyk :)
-------------------------------------------
whatever...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - Doczu - 14-12-2008

piere >>> hmmm na knives.pl mają trochę odmienne zdanie. Może rozwiniesz myśl ?




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - ottsego (piere) - 16-12-2008

używam swisstoola i osobiście twierdzę, jak i spora część osób na knives że jest to najbardziej pancerny tool po prostu nie do zajechania , no może jeszcze surge lethermana... ale to już ogromna bestia jest . SOG Powerlock zdaniem dwójki moich znajomych którzy go używają jest solidniejszy od Wave a.
nie twierdzę że Wave jest nie solidny . mam na myśli to że konkretny model Soga (powerlock) jest solidniejszy , bardziej wytrzymały na niedelikatne traktowanie niż konkretny model lethermana w tym przypadku wave :) zakręcone... wiem ;p
-------------------------------------------
whatever...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dgim - 25-12-2008

po chyba polrocznym czajeniu sie, poczatkowo zdecydowany na Locksmith'a, w koncu zakupilem Trekkera. pierwsze wrazenia - piekna sprawa. co chwile odkrywam w nim cos nowego. kazdy z elementow wykonany naprawde wzrorowo, solidnie. ostrze typu one hand swietne. w koncu uspokoje sie w tym temacie...




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

szczeże świetny nożyk mam takiego tylko m04 i rewelka ,tylko ,że mój po nowym roku jedzie na wymianę na serwis




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - erich8 - 25-12-2008

dgim! Będziesz zadowolony z tego noża! Pomimo wydawałoby się skromnego wyposażenia, nóż ten jest narzędziem bardzo praktycznym. Zamierzam kupić jeszcze vicka swiss champa, który ma naprawdę już ''wszystko'' pomysł kupienia go, to jednak bardziej moja fanaberia.

p.s. zawsze myślałem, że narzędzia leathermana to super wytrzymałe konstrukcje - jakiś czas temu dostałem jakiś starszy model tej firmy (podobny trochę do blasta czy core`a). Okazało się, że zdążyłem już wyszczerbić przecinak do drutu podczas przecinania cienkiego wkrętu, wygiąć śrubokręt płaski podczas dokręcania uchwytu od garnka a podczas wyginania gwoździa o przekroju ok 2mm zaczęły odkształcać się uchwyty.
-------------------------------------------
erich holtz




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

erich8 czemu piszesz skromnego wyposażenia ,ma wszystko co potrzeba ,bynajmniej podstawowe funkcje




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dgim - 25-12-2008

moj Trekker rowniez oburzony jset tym stwierdzeniem ;) prawde mowiac pilnika do paznokci mi jedynie brakuje, ale z tego co widze, sa one jedynie w wersjach z nie-blokowanym ostrzem, krotkim do tego, a pilka do metalu w Locksmith jednak do tego sie nie nadaje
duze, blokowane typu one hand ostrze + pilka do drewna + 2 srubokrety + otwieracz do puszek + pensetka + szpikulec to wszytko co potrzebuje, stad powyzszy model, do tego jest kolor czarny mi odpowiadal najbardziej, tyle
---
Edytowany: 2008-12-25 17:22:56




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

dgim twój scyzoryk ma 3 śrubokręty jeden duży płaski blokowany ,gwiazdkowy , oraz jeden mały który może byc i płaski i gwiazdkowy




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dgim - 25-12-2008

dlatego mowie, iz wciaz odkrywam w nim cos nowgo, nie spodziewalem sie takiej frajdy musze powiedziec ;) ostrze piekielnie ostre, czubek choinki pocialem w moment...
a mozesz mi gdzies na fotce sprecyzowac tego malego uniwersalnego ?




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

po co na fotce popatrz na czubek otwieracza do konserw , to jest jeden następny blokowany jest duży przy otwieraczu do browarka oraz krzyżak ,który jest w miejscu korkociągu ,ale on jest mało praktyczny ,jak dla mnie źle się nim manerwuje i ma ograniczony dostęp ,więc idzie na wymianę jak już pisałem na korkociąg




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dgim - 25-12-2008

ok, widze. mozna dowolnie edytowac sobie czesciami czy po prostu kupoujesz inny model ?

przy okazji, jak wyglada w ogole kwestia serwisowania ? tzn wymiana czesci, glownego ostrza daleko w przyszlosci gdy juz nie bedzie sensu go ostrzyc, badz gdy po prostu peknie, badz innych czesci ? mozna kazdy element oddzielnie dokupic czy nie ?
---
Edytowany: 2008-12-25 18:57:43




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

nie ni zależy od serwisu czy wymienia ,akurat w moim jest moiżliwosc wymiany tej funkcji (krzyzaka na korkociag ) wymiana takie jfinkji kosztuje 8zl +12 zl przesyłka zwrotna wymiana ostrz blokowanego kosztuje 12 zl po prostu trzeba tam zadzwonic i się dopytac




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - piorunek - 25-12-2008

tani i fajny scyzoryk mozna kupic na allegro posiada ostrze dlugości 9 cm i otwieracz do kapsli raczka dobrze wyprofilowana jest produkowany przez solingen dla hilti (te 2 marki mowia za siebie) Jesli ktoś tylko chce do krojenia to polecam




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - devilll - 25-12-2008

piorunek do krojenia tylko to i opinel jest dobry




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - dgim - 25-12-2008

odnosze wrazenie, iz mozna choc to lekko absurdalne porownanie, ale rynek czy sposob handlu scyzorykow, porownac do sposobu oferowania laptopow, glownie w Polsce, gdyz za graniaca zupelnei inaczej to wyglada.
jak mocno irytowalo mnie przy zakupie laptopa, iz niejednokrotnie chcac wymienic procesor, badz hdd, trzeba bylo wybrac zupelnie inny model, ktory przy okazji 2 inne rzeczy mial z wyzszego pulapu. w konsekwencji chcac miec przykladowo dysk wiekszy 80gb-> 120gb, trzeba bylo wejsc w model, ktory przy okazji ma lepsza grafike, i procka. sumaryczny koszt lecial do gory jak z procy. w stanach juz dawno hp czy dell oferuje moze nie wpelni jeszcze ale gros zestawu jest konfigurowalne przez klienta. ze scyzorykami jest podobnie. chcac miec stricte to na czym mi zalezy, musze zdecydowac sie na model posiadajacy kilka innych rzeczy, ktore mnie nie interesuja. badz po prostu zrezygnowac z czegos. wielka szkoda, ze nie ma (wyprowadzcie mnie z bledu jezeli sie myle) takiej mozliwosci, aby skonfigurowac sobie wyposazenie scyzoryka wg wlasnej wizji. nie tylko 1 elementu, jak u Ciebie devilll - choc i tak to mocny + dla Vicka - nawet za dodatkowa oplata.




RE:[Akcesoria] Noże i scyzoryki - piorunek - 25-12-2008

devilll jest tanszy a solingen to jest jakosc

teraz cos z bardziej rozbudowanych nie mialem stycznosci używać tych scyzoryków ale firma dobre narzedzia robi wiec powinno byc przynajmniej przyzwoicie

14 funkcji http://allegro.pl/item500229697_bahco_narzedzie_wielofunkcyjne_multi_tool.html

18 funkcji nowosc cena ok 110zl http://www.scantools.no/default.pl?showProduct=1862&pageId=316