To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Akcesoria] Noże i scyzoryki
Dzięki Akme. Już wiem czego szukać.

Odpowiedz
Dzięki Tokuf.
Być może będę w Warszawie i jeśli będzie czas to zajrzę do świata noży (jeszcze tam nie byłem), może będzie można zobaczyć i wziąć do ręki (myślę o cs master hunter carbonv i fallkniven f1). W każdym razie bez pośpiechu.

Odpowiedz
Tokuf
Czy żeby obejrzeć ten nóż na stronie knives.pl trzeba się zalogowć? Jakoś nie mogę odnależć tej strony. Jaka tam była cena cs master hunter i czy to był carbon v (jeśli pamiętasz?)

Odpowiedz
Zygem - zeby wejsc na forum knives.pl trzeba sie zalogowac. Warto... jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej o nozach :)

Odpowiedz
Witam!
Przeglądając literaturę na temat noży, znalazłem taka opinię na temat noża CRKT - WASP. Cytuję:

''Dla kogo jest ten nóż? Dobry na prezent dla eleganckiego mężczyzny, który lubi mieć zajęte miejsce w neseserze. Sprawdzi się jako pomocnik przy pracach biurowych czy jako przyjaciel na firmowych wyjazdach. Zdecydowanie miło jest czymś takim rozpieczętować karton dobrego wina... ''

P.S. Nóż kosztuje 112,49 $.

Odpowiedz
F1 jest na allegro ,mam już 9m Kopromedu, niedługo go opiszę,pozdrawiam!

Odpowiedz
Witam!
Poszukuję opinii na temat polskiego noża Osa.

Odpowiedz
Też interesowałem się tym nożem,ale po przeczytaniu kilku opinii doszedłem do wniosku że szkoda kasy na ''os..trze piki'',ale być może ktoś ma inne zdanie.

Odpowiedz
F1 z allegro już sprzedany.

Odpowiedz
Jak się zbiorę w sobie to światło dzienne ujzy test OSY. Jak ktoś chce taniego noża do użytku na wyjazdach, a nie pancernego tępawego survivalowca, to polecam raczej Frosta.

Odpowiedz
Witam!
Czy ktoś używa lub zna produkt o nazwie Herbertz Machete Gurka?

Odpowiedz
Hej, mam pytanie typowo laickie:
Jaka jest znaczenie kolorów noży victorinoxa:
-zielony,
-niebieski,
-czerwony,
-czarny???????
dzięki.braav

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Braavosi w moim teście http://ngt.pl/?p=test&nr=253 Climbera było to częsciowo wyjasniony: czerwony ma wiekszość, srebny jest w wersji dla Armii Szwajcarskiej, zielony dla mysliwych, a niebieski dla żeglarzy.

Gaweł daj sobie spokój z Herbertzem, kup Cold Steela http://military.pl/s/m/NCS97KMS.html za 99zł. W maig stali na budo był całkiem niexle oceniany jak na maczeę za ta cenę.

Odpowiedz
Dlaczego Cold Stel Kukri w military.pl kosztuje tylko 99 zł? Czy to jest ten sam produkt co opisany w arsenaliku.pl?

Odpowiedz
Gaweł - nie. Za 99zł masz maczetę kukri. Link jest w moim poprzednim poście. Mini Kukri ma stal Carbon V, ta maczeta duzo gorszę. Ja za swoejk kukri kilka lat temu dałem ponad 400zł.

Odpowiedz
czy ktoś słyszał o nożach kuchennych firmy Perfecta lub używał tych noży? Są w hipermarketach. Napewno nie jest to rewelacja, ale można to stwierdzić dopiero w użyciu. Za to ceny nie wysokie .

Odpowiedz
Kombinuję, żeby kupić sobie jakiś neck knife.
Pytanie kieruje szczególnie do Rumcajsa.
Który z niżej wymienionych będzie przydatny w turystyce:
- Camillus Becker Necker
- CRKT F4 Neck Knife
- SOG Topo Contour
- Benchmade Snody Instigator
?

Odpowiedz
Ja co prawda nie Rumcajs, ale moge cos podpowiedziec ;)

Z wyzej wymienionych najlepszym wyborem bedzie Becker Necker, ale IMHO jest odrobine za ciezki do noszenia na szyi. Najbardziej utylitarnymi neckami z jakimi mialem do czynienia sa nieprodukowne juz BM Tether i Microtech Medallion.
Te dwa moge z czystym sumieniem polecic...

- CRKT F4 bedzie tez ok, ale stal slabiuuutka - tepi sie od samego noszenia ;)
- SOG nieco przekombinowany, ale moze sie podobac
- Instigator... warncliff to niezbyt uzytkowy ksztalt klingi

Odpowiedz
Akme ślicznie dziękuję za odpowiedź

Szkoda, że tamte modele już nie są w produkcji.
Jak porównuje dane to chyba SOG jest jeszcze cięższy niż Becker Necker.

Odpowiedz
Bren >> Dziękuję za pomoc w odnalezieniu informacji na temat maczety CS.

Odpowiedz


Skocz do: