To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Akcesoria] Noże i scyzoryki
a czy można ufać że Wave czy Charge ma naprawde ostry nóż, który nie stępi się od ostrzenia byle patyka?

Odpowiedz
Żeby nóż był naprawdę ostry, trzeba go regularnie ostrzyć - każdy nóż się tępi i zaniedbany, na pewno nie będzie ciął tak dobrze, jak by mógł.
Wave ma ostrze z całkiem przyzwoitej stali jak na tool (na pewno lepszej niż większość ''okazji'' na alledrogo), ale jeśli masz co do tego wątpliwości to zawsze możesz wybrać Charge'a z ostrzem ze stali 154CM jeszcze kilka lat temu uważanej za najlepszą stal nierdzewną na noże, albo, jeśli i to Ci nie wystarczy, nowego Charge TTi z ostrzem z CPM S30V, która obecnie ma podobną opinię.
Tylko nie zapominaj, że nóż który wolniej się tępi, trudniej też się ostrzy.

Odpowiedz
Wiecie co, myślałem że Wave jest ciut lżejszy. Mam też Vika 110mm Herkulesa i jest dużo lżejszy (180g.) Ale maszyna z Wave jest nieziemska! Póki co szukam do niego krzyżakowego bita.

Pozdrawiam,
zadowolony DI :)


Odpowiedz
Póki co szukam do niego krzyżakowego bita. ???

Jak to nie ma ??? Musi być ! W Wave jest jeden bit w komplecie ! Z jednej strony ma końcówkę płaską a z drugiej krzyżak właśnie. Może nie wyjąłeś swojego jedynego bita i nie sprawdziłeś co jest z drugiej strony ?


-------------------------------------------
...

Odpowiedz
Musisz mieć coś takiego w komplecie:

http://img367.imageshack.us/my.php?image=bitbm8.jpg
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
Wracając do dyskusji o stali.

Tul (świadome spolszczenie) to nie nóż. Raczej nożyk. Powiedzmy coś w rodzaju scyzoryka. tnie się nim niejako ''od przypadku do przypadku'' - ostrze nie musi moim zdaniem mieć jakiś kosmicznych parametrów - tym bardziej, że jak zauważył Farulf im wolniej się tępi - tym wolniej ( i trudniej ) się ostrzy. Stal w Leathermanach uważam za wystarczającą. Chociaż przyznam, że mam coś co się nazywa LM TOOL ( wygląda jak LM PST - ale oznaczony jest inaczej ) który stępił mi się ''od leżenia w szufladzie'' ale to raczej feler tego konkretnego egzemplaża. Fabrycznie miał trochę ''zawinięty'' czubek ostrza.
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
To z jakiej stali zrobione są scyzoryki Victorinox'u?
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu

Odpowiedz
taaaaaaaa

Odpowiedz
Krystian ze stali 440c

Odpowiedz
To z jakiej stali zrobione są scyzoryki Victorinox'u?

odp: Ze stali w miarę dobrej i nierdzewnej. Producent się nie chwali, ale ''mówi się'' o 440A lub 440C.

Odpowiedz
stal jest lipna-miękka i się często tępi -ale ogólnie może być , choc w teren na dłużej trzeba brac ostrzałkę.

Odpowiedz
Czy jakiś Multi ma Marszpikiel?
To wygląda jak taki żelazny stożek z okrągłą końcówką. Coś jak duża stalowa wykałaczka która raczej w zębach się nie zmieści:)
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu

Odpowiedz
Krystian - wiem jak TO wygląda ;-)
Nie, żaden nie ma, Gerber Demolition Explosive Technician ma podobny kolec - do czegoś tam potrzebny saperom. Osadzania spłonek w mat. wybuchowym ? Ale popierwsze to Gerber - niebyt lubię, a podrugie - po cholerę Ci marszpikiel - masz przecież kombinerkiw m-tulu ! Rozwiązują szybciej i wygodniej. Uspokajam - lin nie niszczą.

gerber Demo. : http://www.1sks.com/store/gerber-demolit...r-600.html
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
heh
marszpikiel przydaje się przy rozplątywaniu węzłów na linach.


jestem wodniakiem:D


-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu

Odpowiedz
oh sory nie doczytałem do końca twojego postu:)


-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu

Odpowiedz
No, po kilku dniach zabawy Wavem mam pewne spostrzeżenia.
I tak np. wydaje mi się, że piła w Vicu lepiej tnie niż u Leathermana. Tak samo nożyczki w Vicu są jakby ostrzejsze.
W Vicu piła ma ząbki proste i dlatego nie trzeba się tak z nią szarpać, tnie płynnie. Przy Wavie są pod kątem i tnąc trzeba urzyć więcej sił.
Ale za to blokady Wave ma zarąbiste !!!
Wogóle jest zarąbisty :)
To tak po krótce.

Odpowiedz
Baw się dobrze.
Jak będę miał nadmiar gotówki to też sobie kupie jakiś multi bo to jednak czysta dobroć.
-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)

Odpowiedz
http://www.allegro.pl/item170016510_mult...19_90.html

a co wy na to. Zamiast wydawać 250 zł nie lepiej wydać 20? Różnica pewnie będzie ale czy aż 15 krotna?

Trzeba się zastanowić
-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)

Odpowiedz
Krystian - a jest jakas roznica miedzy kurtka za 20 zl a taka za 500 zl? A z butami? Pewnie jakas tam jest, ale czy az taka, zeby tyle wydawac?

Odpowiedz
Chyba się nie zrozumieliśmy. O tym przecież mówię

Nie wiem czy dużo osób odczuło by 10krotną różnicę w tym sprzęcie gdybym powiedział ci że oba kosztowały 200 zł. Oczywiście nie mogę być pewien tego Tulla póki go nie zobaczę i nie poczuję w ręce - ale tull to tull.

Między jednym a drugim jest przecież 200 złotych przebitki. I jeden i drugi służy do tego samego i ma podobne funkcje. Jedyna różnica w nich to może być jakość wykonania i rodzaj stali - jeśli nie liczyć logo firmy...

Czy naprawdę chcecie tak przepłacać. Zastanówcie się.


Crismon - jednak porównanie nie jest zbyt trafne. Dobra kurtka czy buty to podstawa. Słabe buty szybko się rozlecą dlatego akurat w nie można troszkę zainwestować.

-------------------------------------------
woda, woda / i flanele:)

Odpowiedz


Skocz do: