To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Akcesoria] Noże i scyzoryki
erich8 no tak wiem jakie jest przeznaczenie tego ostrz ,ale dla mnie ono nie jest zbyt praktyczne , popatrz sam przy precyzyjnej pracy ostrzem musisz użyc większej siły ,czy mniejszej ,a przy przecięciu pasa albo obcięciu grubszej gałązki jakiej siły i wyciąg sobie z tego wniosek gdzie jest większa siła na ostrzu jeśli ząbki mamy bliżej rękojeści to ma sens ,a gładkie ostrze na przodzie.

Odpowiedz
erich8 dzieki wielkie za to szalenie konstruktywne info, coraz bardziej przekonuje sie do Trekkera.
zalezy mi na ostrzu zabkowanym jak i opcji one hand. nie wyobrazam sobie w zimie, przy solidnie minusowej temperaturze, zdejmowac 2 par rekawiczek zeby otworzyc ostrze... zabki idealna do wszelkiej masci pieczywa, wlasnie pomidorow etc
asymilacja z pilnikiem miala mi wyeliminowac posiadania oddzielnego, ostatnio pilowalem sruby do rakow bo zgubilem na trasie oryginalne, pod takim katem zastanawialem sie tez nad ta pilka do metalu, pytanie jak ona sobie radzi ze zwykla sruba, tempo i skutecznosc... czy to nie jest jednak zabawkowy element

Odpowiedz
dgim mam tylko w swoim piłkę do drewna która jak by była dłuższa była by doskonała , a tak to jest rewelacyjna ,zresztą sam się przekonasz , a jak cosik to popatrz na www.knives.pl ,tak tobie odpowiedzą konkretnie na każde nurtujące ciebie pytanie

Odpowiedz
devilll dzieki za to co wyzej, musze uderzyc do sklepu i przymierzyc sie do Trekkera praktycznie, bez tego mozna gadac i gadac, i gadac...

Odpowiedz
dokładnie ,a potem allegro

Odpowiedz
Widzę długą dyskusję na temat ostrzy i ich przydatności w szeroko rozumianej turystyki, więc coś od siebie też dorzucę do tego.
Od jakiegoś czasu w sklepach militarnych pojawiły się noże firmy COLD STEEL ''FINN BEAR'' .Nożyk wykonany na wzór lapońskiego noża myśliwskiego PUKKO ze stali KRUPPA o twardości 57 HRC. Co to daje
-niewielkie rozmiary noża
-nożyk tępi sie bardzo powoli, a ostrzenie jest bardzo proste
-stała klinga, zapobiega otwieraniu i zamykaniu noża w najmniej oczekiwanym momencie ( nawet na mrozie w rękawicach niema problemów z obsługą)
-ale najważniejsza jest cena 59-70 złotych
Nóż wypróbowany w różnych warunkach i terenowych i atmosferycznych
Polecam

Odpowiedz
Rep, ten nożyk można nabyć już za około 45 zł, jezeli się dobrze poszuka. Mam dwóch jego braci- CS canadian belt i CS roach belly. Obydwa stosowane jako dodatkowe wsparcie w kuchni. To rzeczywiście w miarę porządne i w przystępnej cenie nozyki turystyczne. Dodawane są do nich mocne, proste pochwy. Do przygotowywania posiłku i prostych prac- wszystkie trzy, łącznie z finn bearem sprawdzą się całkiem dobrze.

tutaj fotka:
http://pitdoggy.pxd.pl/zdjecie/75046/1/cesy

tutaj najnowszy nabytek- klasyczny już opinelek, bardziej kultowa byłby z węglówki, ale taki może w przyszłości:
http://pitdoggy.pxd.pl/zdjecie/88830/1/opinel

a to tez całkiem przyjemny i godny polecenia do wypadów campingowych nożyk- SOG field pup. Bardzo sympatyczny fixedzik:)
http://pitdoggy.pxd.pl/zdjecie/75049/1/sog2
---
Edytowany: 2008-12-08 15:45:47
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Widzę PITdoggy, że mamy podobne nożyki. Też mam CS roach belly, ale zamiast canadian belt, mam finn bear-a. Opinelki dwa, węglowy i nierdzewka z rączką oliwkową, a do tego wzmiankowany SOG.
Ostatnio moja kolekcja wzbogaciła się o Fallkniven F1.

Odpowiedz
Na fallknivena sobie zęby ostrzę, jeszcze nie zdecydowałem nad wyborem modelu :)
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
-PIT poka noze bo byde myśloł o jakimś fixedzie

Odpowiedz
tutaj są niektóre z moich:
http://pitdoggy.pxd.pl/album/3707/1/zdjecia-nozy
ale tylko te, których fotki mi się jakoś spodobały.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
thx
Będę chyba myślał o jakimś modelu RATa
---
Edytowany: 2008-12-08 22:40:01

Odpowiedz
devilll nie wiem czy warto z tym RATem, nóz jest dość drogi, cięzki, a długość efektywnego ostrza w stosunku do całkowitej słaba. Na plus oprócz pancerności można jeszcze dorzucić ładny wygląd. Mój RAT5 był tylko dwa razy w terenie. Może lepiej coś podobnej długości, ale lżejszego i tańszego, np. CS SRK?

Odpowiedz
A ja używam Gerbera Paraframe I. Kosztował około 100zł więc nie za wiele. Używam go jako noża codziennego i do lekkich prac na wyjazdach. Największą zaletą jest niewątpliwie jego waga - 76 gramów. Co poza tym, nóż jest składany, długość ostrza 76mm (można kupić Paraframe'a 2 o dłuższym ostrzu - ok 10 cm) Poza tym nóż posiada praktyczny klips frame lockową blokadę, którą z podstawowych typów blokad cenię chyba najbardziej. Wady...może stal chirurgiczna 400, z której wykonany jest nóż. Niestety przy złej konserwacji noża mogą się pojawiać na nim małe plamki rdzy. Dlatego polecam smarowanie oliwką Johnsons Baby.

link do noża: http://www.specshop.pl/product_info.php?...cts_id=388

Są też modele pokryte tytanową powłoką, nieco droższe

Odpowiedz
ten CS to tez nie głupi pomysł

Odpowiedz
CS srk fajny nozyk. A przyjrzyj się Devill temu SOG field pup, cena nie jest najwyższa a całkiem sympatyczny, dla mnie może nieco zbyt pękata rękojeść. Ostatnio dają do nich bardzo fajne pochewki, z dodatkową kieszonka na osełkę czy multitoola. Na wyjście do lasu- żeby kanapki zrobić czy podłubać to naprawde fajny. Tylko to nie jest sprzęt do jakiejś cięzkiej roboty:) Bren tez ma i może się o nim wypowiedzieć.
---
Edytowany: 2008-12-11 16:15:33
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
włąsnie mi zależy na noży do cięższej roboty w terenie czasem
Na kruka ,ani dawbora mnie nie stac
---
Edytowany: 2008-12-11 17:11:06

Odpowiedz
No to SRK. Gerber harsey hunter też jest ok, stal nie powala ale ze względu na ergonomię rękojeści i fantastyczną kydexowa pochewkę bardzo lubie ten nóż.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Witam, może pytanie niebardzo w temacie ale zapodział mi się pilnik do leatherman-a surge i niestety nikt nie może mi pomuc żeby gdzieś go dokupić obdzwoniłem wiele sklepów i militaria.pl też ale nawet oni jako przedstawiciel leathermana w polsce nic nie pomogli. Może znaczie jakieś namiary na częsci do tego toola??

Odpowiedz
do leathermana pasują chyba wymienne ostrza wyrzynarek firmy BOSCH... Tak przynajmniej słyszałem kupując mojego surge'a ;)
-------------------------------------------
jasiek

Odpowiedz


Skocz do: