To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Właśnie wróciłam z urlopu, który w tym roku spędziłam u naszych południowych sąsiadów.
Połowę czasu mojego wypoczynku miałam spędzić w Małej Fatrze, drugą połowę - w Tatrach Wysokich.
Pech chciał, że w MF zjawiłam się akurat w momencie katastrofy powodziowej w Dolinie Vratnej, o której na pewno wiecie. Miałam dużo szczęścia, ponieważ przed całą tą nawałnicą udało nam się zejść do Stefanovej, która była też punktem wypadowym dla planowanych wędrówek.
Ogólnie mój pobyt w MF zakończył się po 1 krótkiej wycieczce (trasę zmodyfikowaliśmy w związku z przelotnym deszczem i pomrukami burzy, która zbierała się nad głowami od 11.00, a całym impetem uderzyła po 15.00).
Straty w samej Vratnej były pokazane w mediach, Stefanovej udało się uniknąć większych zniszczeń. Problemem był brak prądu (zlikwidowany po 1 dobie) oraz podmyta droga na trasie w dół do Terchovej, co spowodowało zamknięcie drogi do „cywilizacji” oraz w następnych dniach brak wody pitnej.
Dosyć przypadkowo od „Horskiej Slużby” dowiedzieliśmy się, że jeśli ktoś jest autem, to lepiej żeby szybko się ewakuował, bo nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma podmyta droga i czy będzie się można w ogóle wydostać autem ze Stefanovej. W związku z tym oraz z mało optymistycznymi prognozami pogody opuściliśmy Stefanową po 3 dniach pilotowani przez samochód górskiej służby.
Poniżej wklejam zdjęcia z okolicy – przerwana droga i podmyte budynki w Dolinie Vratnej w okolicy 1 parkingu (niedaleko za skrętem do Stefanovej). Dalej się nie pchaliśmy – dosyć tam było zamieszania i tłumy gapiów zdecydowanie niepotrzebne.

Podsumowując: jeśli tylko otwarto drogę na odcinku od Terchowej do Stefanowej, to w samej Stefanowej można planować pobyt. Najlepiej o szczegóły pytać lokalnych ludzi, bo np. w sprawie drogi informacje były sprzeczne (ostatnie o jakich słyszałam, to budowa tymczasowej przeprawy przez wojsko).


[Obrazek: 1017-2125-1.jpg]


[Obrazek: 1017-2125-2.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez zając - 02-08-2014, 23:00

Skocz do: